Vannak rejtett, belső minőségek, melyekről jó tudnod. Az égen is találsz olyan csillagzatokat, melyek erre rímelnek. Ilyen például az Orion (másik nevén Nimród) fényábrája. Fontos és jelentős csillagkép, érdemes tiszta, értő és hiteles forrásból alaposan utána kutatnod. Mostanság itt is, ott is olvashatsz Nimród koronázásáról. Időszerű. Mai témánk egy kicsit máshonnan közelít a nagy királyhoz. Ehhez előbb lássuk, hogyan véstek szavakat a görögök!

Értem, hogy csodálkozol. Hadd magyarázzam meg mihamarabb! A görög ábécé betűivel szokás a csillagképeket alkotó csillagokat jelölni. Sokuknak „becsületes” neve is van, de egy-egy görög betű mindenkinek jár. Alfától ómegáig. A legfényesebbtől indul a betűzés. A fényerősség szerinti tornasor nem ok nélkül való, erről kérdezz meg bátran egy csillagászt/asztronómust. Személyes hitem így szól: spirituális fontosságot is jelöl a sorrend és a betű.

Alfa: legerősebb, legfényesebb. Június 19. és 21., azaz vasárnap és kedd között az Orion legfényesebb, alfa csillagával áll együtt Napunk. Ő a Betelgeuse, Nimród válla. A Nap pedig központi csillagunk; Naprendszerünknek nem csak névadója, de tengelye is.

Nap = világosság. A Betelgeusével találkozó Nap fénye világítja meg, mit kell érdemes fel- és bevállalnod. Mivel ő a cselekvő én megjelenítője is, máris látod: több erős lámpásnál. Megvilágít, azaz sötétséget oszlat. Olyan egyértelműnek tűnik, de nézzük meg egy egyszerű példán keresztül, mit is jelent!

Állsz a pincelépcső tetején. Meredek és hosszú. Mégis: vár rád odalent valami; tudod, hogy megéri lemenned. Ha mást nem, a nagyi lekvár- és befőttkészlete motivál, hogy megtedd az első lépéseket. Mikor nehéz? Ha félhomályban tapogatod ki lábaddal a következő lépcsőfokot. Ez a nemszeretem-féle lépcsőjárás.

Amikor megpillantod a villanykapcsolót, a folyamat szempillantás alatt könnyül fel. Egy egyszerű mozdulat és mindent elönt a fényár. Igen, még a vastagon poros, 1987-ben becsavart Tungsram izzó fénye is tisztán és világosan mutatja az utat. Lehet, hogy meredek a lépcső és nem tartották be a két fellépő (függőleges) + egy belépő (vízszintes) = 63 cm tervezési tételt – mégis könnyebb lelépdelned. Mert fény, világosság, tehát biztonság ölel körül.

Ezt a fajta biztonságot sugározza az Orion vállánál járó Nap. Persze nem csak lámpapótlék; a Nagy Kérdést is felteszi, azaz:

– mi az, amit fel- és bevállalnod időszerű lenne?

– hiszel-e magadban? (azaz: felvállalod-e önmagadat és az utadat?)

A Nap-Betelgeuse találkozó vége a beköszöntő nyárra esik. Zárójel: lencsemágia, ne hagyd ki most sem! Érdemes úgy érkezned a fénymaximumba, hogy már tisztáztad a vállalni valóidat. Ez pedig valóban fényes valóságot teremt számodra – veled együttműködésben.

kép: pixabay.com

elfér a zsebedben, de amikor akarod, fényt és hőt, valódi tüzet ad –

az Orion vállánál járó Nap emlékeztet, hogy önmagad teljes körű felvállalása

is éppen így működik

Pin It on Pinterest

Share This