Szerdától péntekig három – mágikus – napon keresztül dolgozik össze a Nap és a Szaturnusz. Előbbi az Ikrek asztrológiai jelét rója, ám történetünk szempontjából ez most másodlagos. A csillagok világában látható a Nap aktuális pozíciójának számunkra leglényegesebb mondandója. Központi csillagunk az Orion (Nimród) csillagzatát éppen most érte el. Az Orion íját jelölő csillagoknál halad e percekben is. A mese itt kezd érdekessé válni.

Mit is csinál a Nagy Vadász ezzel az égi fegyverrel? A Bikát lövi le. Hangsúlyozottan és csak és kizárólag: az Orion szemszögéből a Bika már a sötétség állata. Mit szimbolizál hát a szívébe eresztett nyílvessző? A benned élő le- és visszahúzó rossz szokások feletti győzelem vágyát, szándékát. Gyors vágással vissza a főszereplőhöz: a Nap cselekvő énünk megjelenítője. Az Orion pi-csillagainál járva erőt ad, egyben szándékot ébreszt, hogy jobb emberré válj. Nem, nem mázas és főleg nem szirupos. Nagy szó, elismerem, de miért kéne kicsikkel bajmolódni, ha ilyen szenzációs égi állás kínálkozik?

Mélyen belülről felébredő, érzelmekkel átitatott vágyszándékot fogalmazol meg. Magyarul a mesédben felemeled az íjad és megfeszíted. Ezt szokták elbaltázott időzítéssel, halva születésre ítélt módon január elsején a fogadkozási futók kudarcmagként elhinteni, hogy aztán gazdagon arassanak belőle keserű kenyeret. Főhősünk (te) tehát készen áll, hogy három szent napon (gótbetűs felirat alul: a hármas szám szentsége és Szentháromság) keresztül összeszedje, hol búvik meg önnön bikája. Minden esetben pendül is a húr, röppen a vessző, pipa a tegezre. Önmagában is érdekes és érdek-, valamint íjfeszítő történet. Lenne, ha itt érne véget, de a cím már árulkodott a csavarról.

Mert hát főhősünk kedves és szép is, de sokkal többre képes, mint akár önmaga, akár a nézők képzelik. Ettől izgalmas a mese. Ideje bemutatni a másik címszereplőt, a méltán hírhedt méltatlanul rossz hírű Szaturnuszt. Cserzett arcú, barázdái nem sok jót ígérnek. Szikár, viharokat megélt arca remekül segíti, hogy végül ráébredhessünk a benne élő számtalan csodás jellemvonásra. Azokra az értékekre, amik mellett a felületes – és ebből adódóan előítéletes – szemlélő egyszerűen elsétál. Tegyük hozzá: nemrég indult hátráló útjára, az pedig még inkább aláássa a sajtóját, hiszen a mezítlábas tudósítók egyöntetűen szörnyűségesnek festik le az októberig tartó időszakot és a benne játszott szerepét.

Fokozódó izgalmak színezik a drámát, de a két főhős végre összetalálkozik, a néző álla pedig padlón koppan. A Nap és a Szaturnusz ugyanis trigon fényszögön keresztül működik együtt. Emelő erő: azt látod, mindketten a legjobbjukat adva munkálkodnak, hogy a másikból a legjobbat hozzák ki. Igazi naplementébe sétálósan szép kép, még ha el is csépelték a mozizás hosszú évtizedei során.

Dobjunk oda egy mondatot a Szati asztrológiai pozíciójáról is: Vízöntő. Tisztít, pucol, felszabadít. Pont. Csillagképi értelemben is Vízöntő, de ez már izgalmasabb. A múltat tisztító víz csobogójától indul vissza. Távoli nagytotál: a Nap-Szaturnusz trigon segít, hogy a múltad rögjeit feloldd. Támogatja a múltaddal kapcsolatos szorongások, aggodalmak és lehúzó sorsismétlési félelmek elpárologtatását. Zárványoldó, sorstisztító, (m)értékadó.

Nem lehet róla eleget ömlengeni, ezért meg sem próbálom, csak szárazan, tényszerűen közlöm: elképesztően jó három napod van. Három nap, hogy nyugodt szívvel fordulhass hátra. Három nap, hogy a régi démonok eltűnjenek. Három nap, hogy az örvény rémképét felcseréld a biztonságot adó támlára-támaszra. Csapó, vége főcím, stáblista.

kép: pixabay.com

valahogy így segít koncentráltan célba juttatni vágyaid nyílvesszőjét a Nap-Szaturnusz trigon

Pin It on Pinterest

Share This