Öt hét nagy idő. Bizonyos állatok soha nem élnek ennyi ideig, kérdezz csak meg hím szúnyogot, mivel töltötte a múlt előtti hétvégét. Elküld a búsba, az tuti. Ugyanakkor, ha mondjuk a Plútót fürkésszük, öt hét alatt alig-alig veszünk észre változást.

Öt hét az ember életében nagy idő. Relatív értve. Ha álmaid nyaralóhelyén kapnál ennyi bónusz pihenést, pillanatok alatt telne el. Ugyanakkor a fogorvosi váróban vagy a NAV ügyfélszolgálatán ülve örökkévalóságnak tűnik.

Öt hét. Ennyi telt el az első tudósítás óta. Akkor meséltem a Szaturnusz és az Uránusz mágikus erejű quintil fényszögéről. Ez a kapcsolódás több okból is kiérdemli a különleges jelzőt. Az egyik a hossza: december közepéig él, erős és munkálkodik.

Öt hét után nem árt egy kis emlékeztető. Az ember, bár okos, kedves és szép, olykor feledékeny. Ez gyarlóságainak egyike, úgyhogy ideje leporolni, miért is olyan szuper ez az időszak. Íme, az október 4-én megjelent cikk, immár idézőjelek közé illesztve, hogy finom határozottsággal kopogtassa meg a válladat:

„Ameddig foggal és körömmel ragaszkodsz a „hiszem, ha látom” tételéhez, a dolgok 98%-áról mondasz le. Igen: mindössze 2 százaléknyit képes a szemünk érzékelni a világ dolgaiból.

Ez a cikk a Szaturnusz-Uránusz quintil energetikájáról szól, ezt azonban nem ártott elöljáróban tisztázni. Éppen ez igaz a logikára is. Mielőtt az égre nézünk, ezt is tekintsük végig. Ha kitartó vagy, elérsz odáig, ahol a felvezető értelmet nyer:

Racionalitás, kézzel fogható, konkrét valóság. Ok-okozati összefüggések, egymásból következő, levezethető minőségek. Úgy is szokták mondani: kocka, kockás. Inkább négyzetet említenék. Aminek minden sarka 90 fokos. Mint egy szoba. Vagy egy cella/zárka. Innen nézve megtart, ugyanakkor be is zár.

Négy. Ez a száma, ha fényszögben keressük, a kvadrátot (quadrat) találjuk meg. Stabil, ám zárt rendszer. Ez se nem só, se nem rossz: egyszerű ténymegállapítás, ahol nincs helye ítélkezésnek. Ma mással akad dolgunk:

Öt. Eggyel több a négynél. A zárt struktúrát felfelé bontja meg, azaz lehetőséget kínál a kiemelkedésre. És igen, pont egy ilyen égi kapcsolódást fogunk megvizsgálni.

Pentagramma régen, manapság kvintil (quintil). Két égitest 72 fokra látható egymástól. Energetikailag pedig a mágia, a varázslat, a finoman szövődő arany- és ezüstszálak csodacsavaró folyamatai tartoznak ide.

Szaturnusz és Uránusz. Róluk szól a mai történet. Ketten összeálltak egy egészen különleges quintilre, ami már most is bőven működik és érezhető, ám december közepéig kitart. Ennek oka holmi irányváltás, de ezzel most ne bonyolítsuk a szálakat.

Szaturnusz. Talán őt kell kevésbé bemutatni. Lépten-nyomon a „Küszöb Őre” címkével ruházzák fel, mint valami itt felejtett gránitszobrot a Gyűrűk Urából. Asztrológiai értelemben a Halak, a Nap útját szegélyező csillagzatok szerint a Vízöntő jövőbe zúduló vizénél jár. Én azonban egy harmadik tippet emelnék ki, mint (titkos) Jolly-Jokert:

Eridanus. Az önismeret kanyargó folyója. Ennek alfa csillagánál tartózkodik a planéta, itt tudod elolvasni a róla írt cikket: https://ladonyijanos.hu/szaturnusz-az-ut-vegen/

Uránusz. Ő – még inkább – nagy pályás játékos. Nem egy alkalommal írtam arról, hogy az Algol csillaggal áll együtt. Itt tudsz információt meríteni: https://ladonyijanos.hu/utikonyv-a-retrograd-iranyba-fordulo-uranuszhoz/

Tehát: a december közepéig aktív időszak az önismeret által játszik a kezedre. Amennyiben beleállsz, úgy azokat a bizonyos legeslegmélyebb ősfélelmeidet tudod semlegesíteni. Nem rossz, nem rossz.

Ne várd el, hogy elkerüljön a csoda. Azaz: nyugodtan számíts rá, bátran tervezz a csodafaktorral. Ha meghívod, el is jön. És tényleg.

Lásd meg, mi több: emeld a tapasztalások valóságába.”

kép: pixabay.com

– ha tetszett a cikk,

– ha szeretted olvasni,

– ha örömet szerzett,

megköszönöm, ha támogatod a munkám és a következő írások elkészülését:

https://www.donably.com/ladonyi-janos-asztrozofus

Pin It on Pinterest

Share This