Igen, egy kicsit karcos a hangnem, olykor gorombáskodónak is érezheted. Okkal. Mert a mai cikket a Plejádok csillagcsoportjában járó Marsról írtam és szerettem volna még a lehetőségét is elkerülni, hogy ásítozva scrollozod végig a remek égi energiát bemutató írást. Inkább navigálj el bosszúsan, hogy nem csillámpónikkal és flitterpuszikkal mutatom be a nemzés és teremtés fúzióját, mintsem elsétáljon melletted az egész. Úgyhogy csapjunk is bele:
Ha néha bambának érzed magad, időszerű változtatnod. Törekedj élesebbé válni; a tempó nem öl meg, mint teknőst a Kamaz billencs. Legtöbbször rád ragadt berögződés a demotivált lassúság. Ha megkérdőjelezed és a fizikai síkon tettekkel provokálod magad, meglepően hamar érdemi eredményeket érsz el. Ez máris egy marsikus működés, gratulálok, ráéreztél! Alapos indokkal piszkállak éberségi szinted és cselekvési tempód növelésére:
Adott egy csillagzat. Bikának hívják és csak emiatt sokan azt gondolják, azonos az ugyanilyen nevű asztrológiai jellel. Emiatt feldereng a mocsárasztrológia kénköves bűzű böfögése, miszerint a Bika valami elnehezült, lelassult (és hát ne szépítsük: ostoba) tulok. Az, kérlek, a lajhár, csakhogy ilyen csillagkép még nem ismeretes (ha gondolod, köss össze pár csillagot lajhár-alakzatban, szabadalmaztasd és akkor tovább sem kell olvasnod a többit, máris nyertél). A Bika a magas szellemiség által vezérelt termékeny teremtés fényábrája, s nem kevesebbé. Antennái – szarvak képében – a Tejútra nyúlnak, s így, az Istenek Útjának sugallatait gyúrják anyagba. Nem hangzik rosszul, ugye? És még fokozható:
A Plejádokat magyarul Fiastyúknak nevezzük. Hét, szabad szemmel is látható csillag alkotja a halmazt, melyről szokás írni, hogy a Bika hátán lovagol. Az esszenciális termékenység pontja, ez a zóna közepe. Régen, az antik világban az istenek szerelmi fészkének tartották, mert ügyesen megfigyelték, itt keresztezik egymást a bolygópályák, azaz a teremtő elvek. Nem ragozom (azt megtettem a könyvem Bikáról szóló alfejezetében sokkal bővebben; ha gondolod és rádobban a szíved, itt tudsz tenni érte, hogy sose a polcodon porosodjon, hanem hamisítatlan csillagkalauzként segítsen ég és föld világában tájékozottan boldogulni: https://stellala.my.canva.site/).
A Plejádok a kozmikus autóskártya legkívánatosabb lapjai közé tartozik; ami, ha nálad van, alig tudod visszafogni a mosolyod és mintha csiklandoznák a zsigereidet, mert tudod, hogy tutira tiéd a parti, a diadal és bezsebelheted a jogos elismeréseket. Még egyszer leírom, kárhoztatva ezzel a szóismétlés miatti porrá égést: termékenység. Hangsúlyosan nem kreativitás, hanem (most kezdek lángra kapni…) termékenység. Jó, akkor szegezd nekem egyenesbe: mi a büdös franc különbözteti meg a kettőt és mi a rákért lovagolok ezen hőségriadó idején? Hát csak a lényeg miatt, nehogy elsikkadjon, mint egynémely pályázati pénzek.
A kreativitás lehet meddő is. Ezer tervrajzot izzadhatsz ki és dughatod el mindet a fiókod mélyére, ha egy huncut kutyaól nem épül belőle. Kreativitásod az egeket verdesi, termékenységi rátád pedig felfelé skubizik a vándorvarangy valagára. Nem jó, nem elég, főleg most. A termékenység többletének ízét immár tisztán érzed: meg is teremti, amit megálmodott. Gyakran a módozata olyan briliáns, hogy előtte el sem tudtuk volna képzelni. És igen, ide érkezik a Mars, hogy június 27. és július 1. között helyzetbe hozzon. Ezért írtam az elején: élesítsd magad, a tompaságot hagyd meg a kenőkésnek és – ha nagyon akarod, akkor – Tompa Mihálynak (esetleg olvasd újra mondjuk A gólyához című örök klasszikusát és már ki is pipáltad a témát). A cammogás túl drága, mert mi a sz@rt csinálsz később, amikor rádöbbensz, hogy megnyílt előtted egy kapu, te világosan láttad, hogy a túlfelén ott az Ígéret Földje, de bárgyún bámultál és rágódtál, vajon lépj-e, vagy még tipródj. Mire elszánnád magad, késő. Csak itt, csak most, csak önöknek, hogy lopjak egy kicsit a régi bulvárhíradók miliőjéből is. És akkor jöjjön a Mars a maga frappáns stílusában:
A vörös bolygó félreértelmezését majdnem annyira szeretik, mint a prémium jégkrémet, a karcsúbb alakot sejtető ruhát és a jelenetet, amikor a főnök orra esik a nem létező küszöbben. Azt mondják, erőszakos, agresszív és kirúgja alólad a hokedlit. Baromság. Pont annyira, mint a kenyérvágó kést hibáztatni. Az csak teszi a dolgát, nem az ő hibája, ha a vekni helyett toroknak szegezik. A Mars egyszerre célratörő és céltudatos. Lendületes módon ösztökél, hogy elérd az álmaidat, közben legyőzve félelmeidet, kishitűségedet. Magyarul: inspirál saját árnyékod átlépésére. Amikor pedig a Plejádokban jár, hát… Igen, ez nagyjából kétévente esik meg, szóval nem olyan sűrű, mint a negyedéves ’kötelező’ meeting, amit a hátad közepére nem kívánsz. A Fiastyúk mágiája a Mars kraftjával szimbiózisban valódi varázslatot ébreszt, mégpedig a következő módon:
**
A teljes cikkben elmesélem a Fiastyúkban járó Mars komplett mágiáját. Ritka intenzív erőtér, már ha ötről hatra vágysz jutni. Majdnem lerítam, hogy kár, amiért csak kétévente fénylik ránk. Levezetem, miként fűződik össze a feminin és a maszkulin energia, s hogyan tehet teérted, teáltalad, égi hátszéllel, kozmikus fénnyel. Imádnivaló napok következnek, na.
Elolvashatod a Substack oldalamon:
kép: pixabay.com

