A cikk célja roppant világos és módfelett egyszerű: ismereteket, tudást adni, amit aztán bölcsességgé ülepítesz. A jelenlegi hetekben kiemelten fontos, olyan erős hatások érhetik a gyanútlan érdeklődőket. A következő bekezdésekkel szeretném elősegíteni, hogy egyensúlyban maradj és bele ne szédülj a nagy „Halakból Kosba átmenet” hisztériájába.
Tagadhatatlan: öt égitest vált át Kosból a Halakba pár hónapon belül. Közülük a Merkúr és a Vénusz már meg is tette a maga jegyváltását, hogy aztán rövidesen visszaérkezzenek a Kos cikkelyéből a Halakba. Ennek oka a retrográd mozgás. Az ötödik a sorban a Szaturnusz, ő majd 2025. május 25-én érkezik meg a Kos zodiákusába. Talán feszít belülről a kérdés, ideje hát feltenni: vajon miért akarná az ég, hogy te kifordulj önmagadból egy ilyen kozmikus apropó kapcsán?
Jogos. Miért is? Szögezzük le: nem akarja. Nincs kényszer, se muszáj. A tudósításokat olvasva viszont ember legyen a talpán, akinek szívét nem facsargatja a nyomasztódás. Tudod, ilyen mondatok kapcsán aktiválódik a nyomáspont: „ha ezt meg azt nem teszed most meg, akkor…”, esetleg: „ilyen még nem volt az életünkben, tehát…”, vagy éppen: „soha vissza nem térő, egyszeri alkalom.” Ami a legdurvább benne: egyik sem hazugság. Rosszabb annál: sunyi féligazság.
Minden égi pillanat egyedi és mint ilyen, megismételhetetlen. Aki viszont ezt szajkózza, az – vezesse bár a Jóisten és Teréz anya együttes jószándéka – félelmet plántál beléd; úgy érezheted magad, mint robosztus elefánt a porcelánboltban. Hát egyedi, egyszeri, én meg beültem a moziba, vagy csacsogtam, netán elmentem és vettem egy új sapkát? Álljunk meg és tisztázzuk: nem elvárások és terhek magunkra pakolása miatt fürkésszük a végtelen, kéklő égboltot. Az általános érvényű igazság a Halak-Kos áttűnés miatt még hangsúlyosabb. Íme, a kulcsszereplőink:
Halak. Ezúttal az asztrológiai jelről beszélünk, tehát egy 30 fokos szelet; a képzeletben 12 részre osztott égbolt – sorrendjét tekintve – utolsó etapja. Jellegéből adódóan megkerülhetetlen velejárója a befejezés, lezárás, véget érés. Ugyanakkor ez nem „pusztulást”, dögvészt és ilyesmit jelent. Szeretik a halált is idekeverni. Nos, ha az ember életét egy időegyenesben ábrázoljuk, kétségtelen, hogy a születés aktusa a Kosnak, míg a végső elmúlás (igen, a halál) a Halaknak felel meg. Ám koromsötét tévútra kalauzol, ha minden Halak-ságban fekete csuklyás Kaszást látsz, aki kaszájával suhogtat. A Halak egyszerűen csak valami végét jelöli, íme, pár érthető, köznapi párhuzam:
Amikor a telefonod akkujának töltöttsége 15%-ra csökken és pirossal jelzi, az is Halak. Feldugod a töltőre: Kos. A majdnem kiürült üzemanyagtank is Halak, ahogy a töltőállomás pisztolyából bő sugárban érkező ólommentes benzines feltöltés az azt követő Kos stációja. Amikor megeszel valamit, az emésztésed szempontjából Kos, hiszen kezdet. Mikor másnap a kicsi helyiségben ülve köszönsz el tőle, az a Halak. Tehát nem kell besz@rni. Mindenhol, mindenben, napi szinten ott a Halak-Kos átmenet.
A – vizes elemű – Halak haladó szintje azért nem mond le a konklúzió levonásáról, szeret ülepíteni és levonni a tanulságokat. Teszi mindezt a következő kör jobb minőségéért, elvégre bölcsnek lenni ingyen van. Az együttműködés felkínálja a megértés speciális fajtáját, ami nem szorítkozik az elmére és az értelem mellett az érzelmek mély rétegeire is hat. Tehát átéled, az alapokhoz közeli azonosulással engeded át magadon a megéléseket. Ott a feltörő, megkönnyebbülést adó sóhaj. A következő tüdőt töltő levegő viszont már átvezet a Kosba: tegyük, csináljuk.
A Kos tüzes, lendületes. Vágjunk bele, ne tököljünk! Ám nem úgy megy fejjel a falnak, mint a bunkó tulok. Nem veri oda a homloklebenyét. A „fejjel a falnak” fordítása analóg nyelvből így szól: előbb gondoljuk ki, majd – haladéktalanul – tegyük meg. Látod: a szellemiséget mutatja, nem az agyatlanságot. Erő, igen, az buzog benne, mert az erőtlen kezdet gyors, ernyedt véget ér. Az új úton való elindulás épp úgy játszik, ahogyan az újrakezdés is. A Kos az egyes sebességfokozat, mozgásba hozza a gépezetet, mégsem várható el, hogy végig így működjön.
Igen, a tágan értelmezett „most”, a jelen napok és előttünk álló jó két hónapban markánsan érezhető az újraindítás, a leállítás, az új elkezdése. Egyik sem jobb, csupán más, mint a többi. A Halak okán az élettelen dolgokhoz való csökönyös ragaszkodás okozhat gondot. Mikor két hete elpusztult az aranyhalad, látványosan, felhősen oszlik a tetem, te viszont várod a feltámadás csodáját. Akkor bizony borzasztó büdöset érezhetsz az akvárium közelében, s a pucolás egyre nagyobb melónak ígérkezik. Ezt nevezem a Halak „túlérlelésének”, okkal hozva uszonyatos példát. Ilyen azért a Koshoz is lapul a tarsolyomban:
Hamarabb kezdenél neki, idő előtt valaminek. Tegyük fel, magával ragadott, beszippantott a „Futni mentem” című film miliője. Bár soha nem volt a lábadon futócipő, ide neked az oroszlánt és megfogadod: idén lefutod – egyéniben, persze – a maratont. Edzel, felkészülsz, mondjuk öt hetet. Egész jól megy. Ám a versenyen csúfos kudarcot vallasz, mert a tudorok (felkent futóedzők) véleménye szerint a nulláról indulva egy év bizton kell a maratonhoz. Kétszeres maratonistaként én is osztom ezt a meglátást. Itt vitt volna a szíved, de túlbuzogtad, elhamarkodtad és sérülés, fájdalom, csalódás jutott csak. Emlékezz: bölcsnek lenni nem kerül semmibe.
Most pedig a hírlevél legszárazabb bekezdéséhez értünk. Tényszerűen következzenek az érintett égi vándorok, akik a 2025-ös első félév Halak-Kos zsilipelésében részt vesznek:
Merkúr, róla itt írtam, benne minden adattal: https://ladonyijanos.hu/kos-merkur-verbo-tuzzel/
Vénusz, az ő krónikáját itt éred el: https://ladonyijanos.hu/a-kos-venusz-szerelemtuze/
Nap: az ő esetében a tavasz kezdetét jelöli a 2025. március 20-án 10 óra 1 perc 27 másodperckor (budapesti koordinátákkal számolva) esedékes Halakból Kosba lépés.
Neptunusz: 2025. március 30. délután érkezik meg a Kos szeletébe.
Szaturnusz: 2025. május 25. reggel vált jegyet.
Stellium. Egy fogalom, amit sokszor olvashatsz; úgy dobálóznak vele, ahogy keresztes vitéz lendítette meg láncos buzogányát, hogy hulljon a barbár. Mert a szó, bár szépen cseng, sokaknak semmit sem mond. Íme, a feloldás: halmozódás. A szakirodalom „bolygóhalmozódás” néven emlegeti, elfelejtve, hogy a Nap bizony csillag – mégpedig központi – és ő is részese lehet egy remekbe szabott stelliumnak. Az erők szintézisre törekvő egyesülése jár vele, aminek része a fokozódás. Ahogy egy koncert sem képzelhető el túlságosan halkan, úgy a stellium is fokozza a hatást. Ugyanakkor különbséget kell tennünk:
A stellium nem rézf@szú bagoly, nem rúgja ki a támaszkodó lábad, hogy utána alattomosan rád gyújtsa a házat. Égi összjáték; praktikus vészterhes viharfelhő helyett érdemes egyfajta vásári sokadalomként tekintened rá. Színes, izgalmas, minden is elérhető, de valamennyi portékát úgysem veheted meg és viheted haza. Hát kiválasztod a legszebbeket, legkedvesebbeket és elcsomagolod őket. Így működik a stellium is. A varázskulcs ezúttal egyszerűen működik:
Tempó/ritmus/dinamikaváltás. Ha/amikor/amilyen mértékben szükséges. Tudod: bölcsen. Helyetted senki nem tudja elvégezni a te dolgodat, ezúttal sem. Emlékezz rá: önálló, szabad, ember vagy, s nem a kozmikus erők kiszolgáltatott marionettfigurája. A fokozott Halak-jelenlét hajlamosít, hogy jobban, élesebben érezd valaminek a megérését. Ilyenkor célszerű a tettek mezejére lépned, ám vagdalkozás nélkül. Újat, másképp csinálni. Emlékezz Albert Einstein időt álló mondására: “Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.”
A süllyedő hajó egykor biztonságos, óvó korlátjához való ragaszkodás, a belé való kapaszkodás adott esetben a fulladást hozza rád. Nem érdemes, nem éri meg. Avagy: az élet és a természet alapvetése a változás. Az ember pedig ennek a rendszernek szerves része, nem vonhatja ki magát – se te, se én – a változások alól. Ez azonban se nem rossz, se nem jó. Tényszerű jelenség, rajtad áll, mit hozol ki belőle.
Amikor elérkezik az idő, a szív dobban, a láb lendül, az út mutatja magát. Neked is, igen.
kép: pixabay.com
– ha tetszett a cikk,
– ha szeretted olvasni,
– ha örömöt szerzett,
megköszönöm, ha támogatod a munkám és a következő bejegyzések elkészülését:
2 Responses