Emberi kapcsolataink legtisztább értelemben vett rendezésének érkezett el az ideje. Hétfőn hajnalban érkezik meg a Vénusz a Szűz asztrológiai jelébe és november 8-án késő délelőttig tartózkodik itt. Kifejezetten tartalmas, építő és letisztulást hozó hetek köszöntenek ránk. A Szűz alapfogalma a rend. Rend, de elsődlegesen nem a térben értelmezett, összehajtogató-élére vasaló formában. Közelebb állunk a jegy megértéséhez, ha inkább időben gondolkodunk rendről.
Mikor minek jött el az ideje? Jókor vagyok jó helyen? Vajon most kéne elmondanom neki? A ritmus, az ütemezés valójában egy óriási játék, vagy szimfónia része és egyben vezérlő elve is. Elég fals lenne, ha az ötfelvonásos darab során az addig szunyókáló üstdobos gondolna egy merészet. Amint felriad, jó erősen megsuhintja a rezeket, tudatva: én is itt vagyok ám! Az egész zenemű silányulna élvezhetetlenné. Talán csak fél percnyi „aktív” munkát írt a zeneszerző emberünknek. Nélküle viszont ürességet éreznél.
Ezt a fajta jó időzítéses rendet és az emberi kapcsolatok rendszerben értelmezését támogatja a Szűz Vénusz. Tisztábban látod, kihez milyen minőségű és fényű szálak fűznek. Egyfajta kapcsolati hálót, ember és ember közti szövedéket pillant meg szemed, vagy mindez inkább felsejlik élesedő belső látásod előtt.
Arató Szűz: a névadó csillagkép nagyobb része. Itt, az asztrológiai jelbe érkező Vénusz kapcsán beszéljünk kicsit erről is! Érdemes köszönetet mondanod mindazoknak, akik körül vesznek, segítenek utadon. Talán eljött az ideje, hogy tegyél értük, de minden elvárás, viszonzás nélkül. Egyszerűen csak éld meg, mennyire nagyszerű néha az alázat minőségét kipróbálva érdek nélkül cselekedni és kapcsolatot fényesíteni.
Nem ígérem, hogy minden pontosan ugyanolyan marad valamennyi emberi viszonyulásodban. A Szűz változó jel. Nevében hordozza lényegiségét: változnak a kapcsolatok. Ez csak és kizárólag akkor érinthet rosszul, ha nem rendeltetés-szerűen használod fogaidat és körmeidet. Amennyiben görcsösen kapaszkodsz velük a „legyen mindig minden éppen ilyen, mint ma” állapotába, úgy kizökkenéseket tapasztalhatsz.
A mozgások valójában éppen a rendezés törés- és erővonalai mentén indulnak meg. Nem bántani hivatottak, de a merevséget nem díjazzák. A rugalmas, hajlékony, de gerinces együtt mozgás hozza ki belőled a legjobbat, amivel minden, társaidhoz fűződő szálad tisztul és fényesedik. Ha kell, gyengül, ha az szükséges, erősödik. Éld és tapasztald meg: ítélkezéstől mentesen, kicsit a kívülálló szemlélődő attitűdjével lásd önmagadat a háló közepén.
Nem dagadt keresztespókként persze, hanem a szálak szövevényének centrumában élő, érző emberként. Kapcsolati hálód közepén te vagy ugyanis, nézzen az ki bárhogy. Nincs az a féloldalas, torzult ábra, aminek ne te lennél az origója. Az előttünk álló hetek ösztönznek a harmonikus, az egyensúly állapotát mind inkább megközelítő, lehetőleg elérő kapcsolat-minőségek kialakítására-ápolására.
kép: pixabay.com
– ha tetszett a bejegyzés,
– ha szeretted olvasni,
– ha örömet okozott,
megköszönöm, ha támogatod a munkám és a következő bejegyzések elkészülését: