Szuper lehet burokban születni, de ha nem jött össze, se maradtál le semmiről. Mert benned is ott él egy Főnix. Vagy – ha úgy tetszik – te magad vagy a Főnixed. És ez akkor is igaz, ha az élet kegyeltjének tudhatod magad. A Főnix ugyanis nem válogat, hogy csak a sors hajótöröttjeinek vállára száll le. Nem olyan fából faragták. Bocsánat: másféle tűz szülöttje ő.

Burokba születni azért jó lehet. Utána kerestem, mit is értenek a hivatalos tudorok a kifejezésen. Nem meglepő a találat:

„Burokban született: az egész magyar nyelvterületen ismert → hiedelem, hogy a burokban született szerencsés lesz egész életében. Meglátja a földbe elásott pénzt vagy kincset. Háborúban nem fogja a golyó, ha a születésekor eltett burkot → amulettként a nyakában viseli. Szólásként is él nyelvünkben; a szerencsés emberre mondják.”

forrás: https://www.arcanum.com/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-magyar-neprajzi-lexikon-71DCC/b-71FB5/burokban-szuletett-7220B/

Szerencsés, sikeres életre predesztinált ember, aki örökérvényű beszállókártyát kapott a tutira.

Valahogy így hangzik mindennapi köznyelvben a burokban született fogalma. Biofizikai értelemben azonban a nullához közelít az ilyen szülöttek száma, legalábbis ezt írják az intézményes egészségügy ismerői. Ettől még köztünk élnek:

A sors kegyeltje, az élet királya/királynője. Az archetípussal már tuti, hogy találkoztál te is. Ám akkor sincs semmi veszve – sőt! -, ha nem érzed magad ilyennek. Ekkor jön jól a Főnix.

Végtelenül tiszta, ám összetett minőség. Többrétű, de nem bonyolult. Mai, technokrata világunk hajlamos lehet a Főnixet a mesék, fantasyk világába beárazni. Ez azonban kapitális, végzetes hiba. Mert a Főnix jelentősége felbecsülhetetlen.

Ha hatalmamban állna, az ovitól a PhD fokozat megszerzéséig az oktatás minden lépcsőjén kötelező tananyaggá emelném – az aktuálisan passzoló szinten. És igen, neked is jár, mert benned is ott van.

A Főnix milyensége egy határig automatikusan mutatja meg valódi lényét. A legalapvetőbb példák közismertek:

Villámgyorsan bekapcsoló életösztön, ha megcsúszol a sunyi módon lejegesedett macskakövön.

Válladnál visszahúzó biztonsági öv, amennyiben túl gyorsan hajolnál előre menet közben.

Az ilyen, primer módon megvédő történések is főnixesek. Közös bennük tehát a szándékod és megformált akaratod nélkül működésbe lépő védőmechanizmus. A Főnix lényege, lényének veleje viszont csak ezután következik. Ám ezért már tenned kell.

A mélyebb rétegek megismerésük arányában válhatnak életszövetségeseddé. És ha most azt gondolod, az igazságtalan, hadd hozzak egy példát a konyhaművészet világából:

Hiába alkotta meg Olaszország első számú sztárséfje a legkitűnőbb ravioli elkészítési metódusát: ha nincs birtokodban a recept, nem tudod pont úgy elkészíteni. Képes vagy príma ételeket sütni-főzni, de ahhoz az ízkompozícióhoz a precíz főzési kalauzon keresztül vezet az út. Épp ezért lásd meg:

Tehetsz érte. A Főnix nem titkolózik; egyszerűen csak nem köti mindenki orrára a tudásának legjavát. Olyan, mint egy szakkönyvtár: ha kíváncsi vagy, mit tárolnak a polcokon, lépj be. Az is világos azonban, hogy tehetsz érte. Semmi más nem kell hozzá, mint elhatározás és szándék. Ellentétben a burokkal, mert ott így jártál:

Vagy a kevesek egyikeként mosolyogsz, mert burokban születtél, vagy – velem együtt – ez kimaradt ebben az életedben. És ezen már, történjen bármi, nem tudsz változtatni. Elvégre nem áll módodban beülni az időgépbe és kicsivel születésed előttre visszapöfögni, hogy burkot tarts magadnak. Nem járható út – ellentétben a Főnixével.

A Főnix szabad.

Szabadon közelíthetsz hozzá.

Szabadságot ad.

Magadban felszabadítva Főnixedet szabadíthatod fel magad.

Ez olyannyira fontos mondat, hogy leírom újra:

Magadban felszabadítva Főnixedet szabadíthatod fel magad.

A téma aktuális, mondhatni (tűz)forró. Nemsokára újra írok (is) róla.

kép: pixabay.com

– ha tetszett a cikk,

– ha szeretted olvasni,

– ha örömet okozott,

megköszönöm, ha támogatod a munkám és a következő bejegyzések elkészülését:

https://www.donably.com/ladonyi-janos-asztrozofus

Pin It on Pinterest

Share This