Vasárnap és péntek között a retrográd Merkúr egy előre beharangozott küldetést teljesít. Hermész planétája – mint hírvivő és hírnök – eléri az Orion (Nimród) csillagképének gamma csillagát, a Bellatrix-ot. Ezzel szimultán az Auriga (Szekeres) legfényesebb, alfa csillagát, a Tejút egyik oszlopaként is ismert Capellát szintén érinti. Miért tűnik ismerősnek ez a két név? Igen, tényleg. Három hete olvashattál róluk, akkor még direkt irányban serénykedett a Merkúr. Az akkori találkozó fontos üzeneteket hozott, érdemes visszaolvasnod az ott pixelekre vetett sorokat. Meglehet, a sorok között kulcsok is lapulnak a jelenhez, amikkel a jövő zárjait nyithatod meg. Inkább idemásolom dőlt betűkkel szedve:

„Vessünk egy pillantást a Merkúr aktuális helyzetére, mert finomságok tömkelege mutatja magát. Asztrológiai értelemben az Ikrek jelében, uralmi helyzetben lépdel Hermész planétája. Elérkezett a cikkely utolsó dekádjához (a harmadik harmadába, hogy jégkorongosan is leírjuk), ha semmi nem történik, napokon belül el is hagyja a Megyét az állatöv számára egyik legotthonosabb szeletét. De mi van akkor, ha mégis történik valami? Mondjuk május végétől látszólagos hátrálásba kezd? A csillagos égen nincs hiba, a kozmikus rendszer tökéletesen működik, ezért biztosra vehetjük, hogy így lesz.

 

A retrográd Merkúr majd június 24-én fordul újra direktbe, de mind a fordulatokról, mind azok jelentőségéről többször, aktualitásuk idején írni fogok.  Mára két fontos találkozóval készültem, illetve dehogyis. A Merkúr készült, én csak a tudósító vagyok. Külön-külön is jelentősek, ám a hátrálás miatt tripla (igen, valóban háromszoros) fontossággal bírnak. Miért a háromszorózódás? A bolygó érint őket most, majd másodszor tolatva, harmadszor a direkt irányba fordulás után ismét. Ezt nehéz lenne „eltussolni,” vagy csak bagatellizálni. Vegyük előre az Orion (Nimród) harmadik legfényesebb, gamma csillagával, a Bellatrix-szal való együttállást.

 

Ez szerdától szombatig egzakt. Ő a Harcos. A „szokásos” jelentéstartamok helyett most fókuszáljunk a különlegességekre. A következő időszakban újra és újra megértheted, ki vagy mi ellen harcolsz. A retrográd mozgás az orrod alá tolja ennek hiábavalóságát. Értsd meg végre, hogy valami ellen harcolni: az mindig öngól. A Bellatrix-Merkúr együttállás megmutatja neked, miért, kiért, milyen ügyért harcolj. Ne valami ellen, hanem valamiért! Innentől válik nemes folyamattá minden erőfeszítésed, itt érkezik meg a valódi beavatás. Beavatás, hiszen a Merkúr és a Nimród is beavató erejű. Amikor beavató csillagzatba beavató planéta érkezik, az nem összeadódó, hanem köbre emelő energia.

 

Meddig akarsz még DonQuijote-ként a szélmalmokkal küszködni? Mikor érted meg végre, hogy a látványos mozdulatok – valami ellen hadakozva – abszolút hiábavalóak? Mit kell még ahhoz tenned, megélned, hogy ráébredj: az anti- helyett ideje felvállalnod, melléállnod annak, amire a szíved dobban? Terméketlen vagdalkozásból mikor jutsz el a nemes és hősies, építő erőfeszítésekhez, amikbe érdemes beleizzadni?

 

Csütörtöktől vasárnapig pedig a Capella csillaggal találkozik a Merkúr. Ő az Auriga (Szekeres) fényábrájának aljáfa. A régiek a Tejút, az Istenek Útjának egyik oszlopaként tartották számon ezt a sárga fényű csillagot. A gyakran emlegetett kecske köznapi (profán) értelmezése mellett ballagjunk el, hiszen nem arra való a Merkúr, hogy felfedezd önmagadban Mekk mestert, a benned élő kecskét. A gyengédséggel, szeretettel való értelmes táplálás energiája ötvöződik benne és általa a magasztos cél biztos tudatával. Tejútoszlop, nem gipszkarton.

Az itt tranzitáló Merkúr ráirányítja a figyelmedet a valódi fontosságokra. Az Auriga „magasan” (a Nap útja felett) helyezkedik el. Az előző bekezdésben taglalt Bellatrix a Nap útja, az Ekliptika alatt belső minőségekre, azaz a benned élő harcosra segít hangolódni. A Szekeres követendő kozmikus „zászlót” lobogtat: olyasvalamit, amit büszkén, emelt fővel és tiszta fejjel- szívvel követsz. Eszme, a legjobb fajtából. Láss rá: a kettő nem oltja-üti ki egymást, hanem de sőt: kiegészíti. Ez kulcsfontosságú; a két csillag kozmikus komponensei valódi belső alkímiát indítanak el, ami csodálatos folyamat. Emlékezz: nem csak most, de következő hetekben további két alkalommal.”

Az irányváltás megtörtént. A fenti sorok írása óta történetünk főhőse, a Merkúr megtette a fordulatot és pillanatnyilag retrográd irányba halad. A tét növekszik, a zsetontorony mind magasabb az asztalon, miközben a rulettkerék pörög és pörög. Van azonban egy lényeges különbség a kaszinó és a Kozmosz működése között: itt és most nem veszíthetsz. Matematikai szükségszerűség, kíméletlen logikával átitatva: csak nyerhetsz. A Bellatrix-szal és a Capellával együttálló hátráló Merkúr nyerő helyzetbe hoz.

Eszedbe juttatja, amiről már azt is elfeledted, hogy elfeledted. Mégis dolgod van vele. A dőlt betűs részhez képest mi változott? A Bellatrix és a tolató Merkúr kiszélesíti látókörödet. Megmutatja, milyen – értelmes! – harcot érdemes megvívnod – jellemzően önmagaddal és önmagadban. Nincs szükséged fegyverre, hiszen nincs ellenség. „Mindössze” leporolod, kiásod, miért tűröd fel az inged ujját és lépsz a teremtés csatamezejére. Érdekes, különös, máshol, máskor nem tapasztalható „ütközetben” győzöd le régi, makacskodó önszabotáló mintáidat. Ismered őket. Tudod, a kis rohadékok, akik lebeszélnek a komolyabb szintemelkedésekről. Ők sustorogják a füledbe, hogy a kényelem és a biztonság illúziója, a langymeleg emésztmény ölelő közege jó, azt elhagyni veszélyes, ha magasra emelkedsz, koppanva hullhatsz alá.

Retrográd Merkúr + Bellatrix = halogatás, önbecsapás, önáltatás, önámítás, kényszeres biztonsági játék, kóros passzivitás feletti győzelem. Különösen, ha már többször nekifutottál és lepattantál. A visszatérés – bár több erőt kíván – a gordiuszi csomód lenyesését is elősegíti. Ezért sem érdemes félelemmel vagy aggodalommal viseltetni egy hátráló Merkúrral kapcsolatosan.

A visszatérő Merkúr és a Capella találkozója más szempontból segít. Remélem és egyben kívánom, hogy ne legyen rá ilyen szempontból szükséged. Ez a különleges kézfogó úttévesztés esetén csodaszer. Téged vélhetően nem érint, de ha bírsz céljától eltávolodott ismerőssel, tudd: segít neki ez az égi állás. A Capella fénye ötvöződik a beavató Merkúr erejével. Talán fáradtnak érzed magad. Lehet, a cél messzinek tűnik, időnként délibábosnak. Itt töltődhetsz fel, itt érkezik az inspiráció: térj vissza a gyökereidhez. Kanyarodj vissza az alapvetéseidhez, ahhoz, hogy a Fényből jöttél. A giliszta csodálatos élőlény, a humusz alkimistája, ahogy Somlósi Lajos briliánsan aposztrofálta. Mégis, lépj túl a késztetésen, hogy őt fixírozd és elsődleges fókuszodban a földön csúszó és mászó minőségeket őrizd. Azt nézd, ami az égen repül, kalibráld újra életed irányzékát és tedd meg a lépést, fejtsd ki az átbillenéshez szükséges erőt.

kép: pixabay.com

ami szép, az szép; a Merkúr-Bellatrix-Capella együttállás viszont gyönyörű – másodszor is

Pin It on Pinterest

Share This